Lista aktualności Lista aktualności

Dzieci przekazały łakocie dla leśnych zwierząt

Dzieci ze skierniewickiego przedszkola nr 8 przystąpiły do corocznej akcji dokarmiania leśnych zwierząt. I tym razem udało zebrać się ogromną ilość przysmaków.

Jesienią dzieci z Przedszkola nr 3 przekazały leśnikom zebrane żołędzie i kasztany dla leśnych zwierząt. Teraz przedszkolaki ze skierniewickiej 8 „Zielony Zakątek” obdarowały leśnych mieszkańców wieloma łakociami. Wśród nich znalazły się buraki, ziemniaki, marchewki czy jabłka. Również ptaki liczyć mogą na wiele dobrego, tj. ziarna słonecznika, pszenicy, kukurydzy czy gotowe pyzy.

Wychowawcy oraz dzieci z Przedszkola nr 8 w Skierniewicach od wielu lat współpracują z Nadleśnictwem Skierniewice. Akcja dokarmiania zwierząt na stałe wpisała się już w harmonogram wspólnych spotkań. Z racji ograniczeń pandemicznym tym razem wizyta odbyła się na świeżym powietrzu, w przedszkolnym ogrodzie, z niewielką grupą przedszkolaków. Tradycyjnie opowiadaliśmy jak zwierzęta radzą sobie zimą i w jaki sposób można pomóc im przetrwać trudne zimowe warunki. Dzieci utrwaliły sobie jak i kiedy należy dokarmiać dzikie zwierzęta, jakiej karmy używać i czego się wystrzegać.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za zaangażowanie, a wychowawcom za budowanie pozytywnych postaw ekologicznych i uwrażliwianie maluchów na potrzeby dokarmiania zwierząt zimą.

 

Darz Bór!