Lista aktualności Lista aktualności

Drzewo Wolności w Skierniewicach

Trzeci „Dąb Wolności” rośnie na tere łódzkiej dyrekcji. We wtorek Prezydent Bronisław Komorowski posadził drzewo z leśnikami w parku miejskim w Skierniewicach.

„Wszyscy mają zasługi z tytułu 25 lat polskiej wolności i wszyscy ponoszą odpowiedzialność za następne 25 lat polskiej wolności… nie warto się spierać o rzeczy mało istotne" - zaapelował Prezydent Bronisław Komorowski podczas sadzenia drzewa w zrewitalizowanym parku miejskim. Życzył wszystkim, by wspólnym wysiłkiem zadbali i dopilnowali, aby taki właśnie sposób patrzenia na Polskę był sposobem dominującym i zobowiązującym.

Podczas uroczystości przypomniano o przypadającym w tym roku jubileuszu 90. lecia Lasów Państwowych oraz idei sadzenia "Dębów Wolności", której celem jest upamiętnienie 25. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r.

Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu w sadzeniu drzewa towarzyszyli Jolanta Chełmińska Wojewoda Łódzki, Edward Janusz Dyrektor RDLP w Łodzi, Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego, Leszek Trębski Prezydent Skierniewic oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Do Parku Miejskiego w Skierniewicach prezydent przyjechał z Dąbrowic, gdzie odwiedził Sad Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa. Po posadzeniu "Dębu Wolności" Prezydent przejechał do miejscowości Ossa, gdzie wziął udział w Kongresie Związku Gmin Wiejskich RP.