Lista aktualności Lista aktualności

Cenny relikwiarz przewieziono do Spały

Relikwiarz z krwią św. Jana Pawła II przekazano 12 listopada leśnikom i spalskiej parafii. Relikwia stanie w kościele Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej w Spale.

Delegacja leśników i spalskich parafian odwiedziła Kurię Metropolitalną w Krakowie by z rąk kardynała Stanisława Dziwisza, odebrać relikwiarz z krwią św. Jana Pawła II.
Zostanie on umieszczony w jedynym spalskim kościele, miejscu ważnym również dla leśników. W sąsiedztwie kościoła stoi bowiem ufundowany przez nich ołtarz polowy. Ołtarz powstał w 1992 r., w 50. rocznicę powstania Armii Krajowej. Jego autorem jest ppłk. Mieczysław Lisowski, kustosz Domu Pamięci Walki i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich w Spale.

Ponadto pięć lat temu, w 2010 r. RDLP w Łodzi obchodziła 65-lecie istnienia, wtedy kardynał Dziwisz koncelebrował mszę świętą, podczas jubileuszowej uroczystości.

Łódzcy leśnicy od kilku lat współpracują z kardynałem. W 2009 r. leśnicy przywieźli do kurii nasiona dębu i buka, by wyhodować z nich „Dęby Pontyfikalne" i „Buki Kardynalskie". Dwa z dębów rosną w Spale stanowiąc żywe wotum za rolę jaką kardynał Dziwisz pełnił w czasie pontyfikatu Jana Pawła II.