Lista aktualności Lista aktualności

„Co nam daje las?" - konkurs rozstrzygnięty

Pandemia uniemożliwiła wiele spraw, świat wstrzymał oddech i zwolnił obroty, jednak leśnicy z Nadleśnictwa Poddębice RDLP w Łodzi postanowili się nie poddawać i z powodzeniem zorganizowali w tym trudnym czasie konkurs plastyczno-techniczny, a nawet rozpoczęto wręczanie nagród!

Gdy jesienią 2020 nadleśnictwo ogłosiło konkurs „Co nam daje las? Korzyści płynące z lasu” wielu uważało, że to się po prostu  nie uda, gdy dzieciaki nie chodzą do szkoły! Okazało się, że konkurs był „strzałem w dziesiątkę”. Pomimo utrudnień związanych z uczestniczeniem w lekcjach w formie online, prace napływały. Dostarczane były przez nauczycieli, jeśli dzieci uczestniczyły w lekcjach „tradycyjnych” bądź rodziców, przy nauce zdalnej.

Ze względu na to, że w poprzednich edycjach konkursu udział prac przestrzennych napływających do oceny wzrastał, leśnicy zdecydowali się rozszerzyć jego formułę. Chciano w ten sposób zachęcić uczestników do wykorzystania innych, poza kredkami i farbami, materiałów. I się udało! Komisja konkursowa miała pełne ręce roboty.

W wymaganym terminie uczniowie z 12 jednostek oświatowych działających na terenie Nadleśnictwa Poddębice (szkół, przedszkoli, punktów przedszkolnych) nadesłali aż 130 prac. Prace wykonano kredkami, mazakami, farbami, plasteliną, stosowano kleje montażowe, włóczkę, robiono wyklejanki. Uczestnicy wykorzystali także w swoich pracach dary lasu zebrane podczas spacerów w postaci gałązek, szyszek, liści, mchu, kory, żołędzi. W jednej z prac użyto nawet własnych zabawek (oczywiście pracę zwrócono hojnemu właścicielowi). Nowością były także prace, w których zastosowano wypalanie na sklejce i technologię podobną do decoupage. Jury naprawdę miało trudny wybór.

Ostatecznie komisja nagrodziła siedemnaście prac prezentowanych w załączonych zdjęciach.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i miłość do lasu!