Asset Publisher Asset Publisher

zimowe maratony śladami hubala

Piękno przyrody, odrobina historii i duża dawka sportowych emocji. To wszystko czeka miłośników kolarstwa górskiego już niedługo, podczas zimowego cyklu wyścigów zorganizowanego przez Nadleśnictwo Opoczno przy współpracy z MTB Opoczno.  Trzy zupełnie nowe trasy, trzy nieznane jeszcze amatorom ścigania miejscówki i trzy okazje do fantastycznej zabawy.

Na każdym z wyścigów rywalizacja będzie prowadzona na dwóch dystansach : mega i giga, z podziałem na kategorie wiekowe.

Rozpoczynamy już 17 stycznia na terenie leśniczówki Januszewice.

 W zależności od wybranego dystansu zawodnicy będą ją pokonywali piętnastokilometrową rundę dwu- lub trzykrotnie.

 

Druga edycja cyklu odbędzie się 7 lutego w miejscowości Sitowa.  Tym razem kolarze zawitają do siedziby Nadleśnictwa Opoczno. Zmagania sportowe odbędą się na czternastokilometrowej rundzie. Tak jak na pierwszej edycji zawody rozegrane zostaną na dwóch dystansach : mega – 2 rundy oraz giga – 3 rundy.

Finałową edycję cyklu zaplanowano na 6 marca. Start oraz biuro zawodów zlokalizowane będą w okolicach osady łowieckiej Ceteń. Trasa finału będzie poprowadzona częściowo po śladzie trasy rowerowej „Śladami Hubala" – jednej z 17 tras rowerowych przygotowanych przez Lasy Państwowe pod wspólną nazwą „Wolność jest w naturze". Bardzo atrakcyjna przyrodniczo, przebiegająca w dolinie rzeki Pilicy i historycznie bo poprowadzona jest przez miejsca związane z majorem Henrykiem Dobrzańskim – Hubalem.

Pętla którą będą pokonywać zawodnicy ma ok. 14 kilometrów i podobnie jak na dwóch pierwszych edycjach zaplanowano dwa dystanse : mega – 2 okrążenia, Giga – 3 okrążenia.


Podczas wszystkich trzech edycji cyklu zawodnicy będą zbierać punkty do klasyfikacji generalnej. Najlepsi spośród tych, którzy wystartują we wszystkich zawodach zostaną nagrodzeni podczas finałowej edycji 6 marca.

Zimowy cykl zawodów rowerowych skierowany jest do wszystkich amatorów kolarstwa górskiego, którym niestraszny śnieg i mróz. Jednak w związku z tym, że warunki atmosferyczne są trudne do przewidzenia zmianie mogą ulec dystanse i poszczególne elementy tras, dlatego o szczegółach dotyczących m.in. przewyższeń informować będziemy bezpośrednio przed poszczególnymi zawodami. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią się ścigać i którzy nie chowają głęboko rowerów na czas zimy. Nadleśnictwo Opoczno oraz MTB Opoczno gwarantują świetną zabawę, profesjonalną oprawę i niezapomniane sportowe emocje. Czekamy na Was już w styczniu, do zobaczenia.