Asset Publisher Asset Publisher

Święto Lasu na rynku Manufaktury

10 maja w Manufakturze rozbrzmiewać będą odgłosy lasu a drzewa przyozdobią rynek. W centrum Łodzi, będzie można poczuć się jak w lesie.

Leśnicy na ten dzień przygotowali gro atrakcji. Wszystkich, którzy w drugą majową sobotę odwiedzą rynek Manufaktury, zapraszamy na warsztaty leśnego decoupage. Własnoręcznie wykonane ozdoby na drewnie, będzie można zabrać ze sobą.

 

Decoupage to tylko jedna z propozycji bo leśnicy przygotowali ich mnóstwo. Kolejną atrakcją będą warsztaty wyrobu papieru czerpanego. W każdy arkusz wtopimy leśne kwiaty.

 

Podczas Święta Lasu będzie można zobaczyć jak powstaje leśna barć, w której zamieszkują leśne pszczoły. Sokolnicy zaprezentują ptaki drapieżne. Będzie można również posłuchać leśnych koncertów w wykonaniu Sygnalistów Myśliwskich.

 

Każdy kto 10 maja odwiedzi rynek Manufaktury otrzyma sadzonkę drzewa. Ta może przyozdobić ogródek, miejski skwer lub odpowiednio kształtowana przybierze formę bonsai.

 

To nadal nie wszystko bo leśnicy z okazji Święta Lasu przygotowali także prezenty, niektóre będzie można własnoręcznie ozdobić, ale to niespodzianka więc cicho sza. Dzieci zapraszamy do konkursów z wiedzy o lesie, gier i zabaw edukacyjnych.

 

Partnerami Święta są:

Ogród Botaniczny w Łodzi

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego

SGGW Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie

Leśnictwo Miejskie w Łodzi

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi

Ośrodek Rozwojowo Wdrożeniowy Lasów Państwowych w Bedoniu

Zakład Ochrony Lasu

Uniwersytet Łódzki