Asset Publisher Asset Publisher

O kampanii

Niewiele miast ma takie szczęście jak Łódź – bliskie sąsiedztwo niespotykanie dużych terenów leśnych to niewątpliwy atut dla mieszkańców. Z uroków lasu szczególnie chętnie korzystamy wiosną i latem. Co robić w lesie, dlaczego warto być blisko natury, jak rozpoznać gatunki drzew i poznać niezwykłe tajemnice świata przyrody – zaglądajcie na fanpage RDLP, a dowiecie się, jak korzystać z walorów leśnego sąsiedztwa!

Porozmawiamy także o drewnie – najbardziej pożądanym przez człowieka surowcu, który znajduje dziś aż 30 tysięcy zastosowań. Czym różnią się poszczególne gatunki drewna, jakie mają właściwości użytkowe, jaki potencjał twórczy tkwi w drewnie i co można z niego „wyczarować", wreszcie – jak pozyskujemy ten przyjazny dla człowieka i środowiska surowiec. W kampanii #WoodsKreuje odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące drewna i – zainspirujemy Was do twórczego wykorzystania cennego daru lasu!

Drewniane dziedzictwo Łodzi – to temat gry miejskiej, którą przygotowaliśmy dla łodzian i turystów. Pobierzcie aplikację mobilną WoodsKreuje ze sklepu Google Play i wyruszcie w niezwykłą podróż po mieście, odkrywając najpiękniejsze drewniane elementy związane z historią reymontowskiej Ziemi Obiecanej i z współczesnym obliczem miasta. Najbardziej kreatywnych graczy wysyłamy nad morze!

Najmłodsi lubią…eksperymentować. Damy im taką szansę! W Leśnym Eksperymentarium odkryjemy najbardziej zagadkowe historie, które kryje las! Szczegóły na naszym fanpage'u.