Obiekty edukacyjne

Na terenie nadleśnictw RDLP w Łodzi funkcjonują różnorodne obiekty przygotowane na potrzeby realizacji zadań z zakresu edukacji leśnej, pomocy szkołom w ich działaniach zbieżnych z zadaniami edukacji leśnej oraz na potrzeby wszystkich gości lasu.

Bociany Czarne Online

Gniazda bocianów czarnych (na sośnie i na dębie), które możecie obserwować, znajdują się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Oba gniazda zostały ponownie zasiedlone przez pary bocianów czarnych pod koniec marca 2017 r. Gniazdem podstawowym miało być dla nas gniazdo na sośnie, z którego od wielu lat rokrocznie były wyprowadzane pisklęta. Transmisję z tego gniazda udostępniliśmy na naszej stronie 5 kwietnia, a samica pierwsze jajo złożyła już 8 kwietnia. Niestety, samiec z tej pary przepadł bez śladu i samica kolejnych jaj już nie doniosła, a sytuacja w tym gnieździe pozostawała niejasna. Dlatego 14 kwietnia udostępniliśmy transmisję z gniazda rezerwowego (na dębie), które dlatego było dla nas gniazdem rezerwowym, że to właśnie z tego gniazda rok temu jastrząb porwał trzy pisklęta. Było zatem duże ryzyko, że gniazdo to w roku 2017 nie będzie w ogóle zasiedlone. Ale, na szczęście, bociany wróciły. Naszą transmisję będziemy od czasu do czasu uzupełniać nowinami od MŁODSZEGO - jednego z dwójki piskląt bociana czarnego, które w roku 2016, wyposażone w lokalizatory GPS, wyleciały z gniazda na sośnie. STARSZY podczas wędrówki jesiennej został zastrzelony w Turcji, ale MŁODSZEMU udało się dolecieć do Afryki, na południe Sudanu. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam nasz serial, do którego zadziwiający scenariusz z dnia na dzień pisze sama NATURA.

#WoodsKreuje

Wykorzystywane przez człowieka od tysięcy lat – nie zmieniły tego kolejne rewolucje techniczne i przemysłowe, nie ma bowiem drugiego tak uniwersalnego surowca, jak drewno.