Lista aktualności Lista aktualności

XIX Hubertus Spalski 2018

W październikowy weekend po raz dziewiętnasty myśliwi z całej Polski obchodzą swoje święto podczas Hubertusa Spalskiego. Spała i okolice będą tętniły myśliwskimi obyczajami, kuchnią i muzyką.

Hubertus Spalski ma długoletnią tradycję, obchody święta myśliwych zostały ustanowione jeszcze przed II wojną światową przez prezydenta Ignacego Mościckiego.

W powojennych latach Spała, a tym samym Hubertus zostały zapomniane przez ówczesne władze. Dopiero po przemianach ustrojowych powrócono do przedwojennej tradycji. W tamtejszym ośrodku ponownie zaczęto organizować święto myśliwych. Oprócz wydarzeń adresowanych tylko dla myśliwych, są także spotkania, w których może wziąć udział każdy. I tak w tym roku odbędzie się krajowa wystawa psów myśliwskich. Ponadto przez cały dzień będzie można uczestniczyć w Jarmarku Hubertowskim, podczas którego będzie można spróbować spalskiego gulaszu Prezydenta Mościckiego, przygotowanego przez Jakuba Wolskiego, uczestnika jednej z edycji programu Hell's Kitchen.

W programie również konkurs na dzikiego kilogramowego wild burgera, którego trzeba zjeść w jak najkrótszym czasie.

Podczas Hubertusa odbędzie się Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Andrzeja Rokickiego w mistrzowskiej grze na rogu myśliwskim.

Na scenie wystąpi także Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ, Wacław Masłyka z zespołem „Żubrosie" oraz zespół Zespół Folklorystyczny z Gminy Inowłódz "Królowianie". Kolejną atrakcją będzie pokaz wabienia jeleni.

W niedzielny poranek na terenie łąk nadpilicznych odbęzie się Hubertus Jeździecki. A w programie: gonitwy konne pokazy hippiczne (jeździeckie, zaprzegów, kaskaderskie) i pogoń za lisią kitą.