Lista aktualności Lista aktualności

Opryski uratują las

Barczatka sosnówka, osnuja gwiaździsta oraz chrabąszcz majowy i kasztanowiec, będą zwalczane w maju na terenie łódzkiej dyrekcji. Zabiegi agrolotnicze wykonane zostaną na terenie 9 nadleśnictw, na łącznej powierzchni 16 657,67 ha oraz na terenie lasów niepaństwowych.

Do zwalczania zostaną użyte środki ochrony roślin dopuszczone do stosowania Decyzjami MRiRW. Loty operacyjne będą wykonywane od świtu do ok. godz. 900 rano i po południu od ok. 1800 do zmroku. Opryski zaplanowane są w Nadleśnictwach Przedbórz, Smardzewice, Spała, Opoczno, Brzeziny, Skierniewice, Piotrków, Wieluń i Złoczew.

 

Na czas wykonywania zabiegów Nadleśnictwa wprowadzą bezwzględny zakaz wstępu do lasu. Obrzeża lasów będą oznaczone odpowiednimi tabliczkami. O zabiegu poinformowano już służby sanitarne, epidemiologiczne, miejscowe szpitale, policja oraz inne zainteresowane podmioty.

 

Dokładny termin rozpoczęcia zabiegu uzależniony jest od masowego pojawu owadów, co uzależnione jest między innymi od temperatury czy wilgotności powietrza.